Nově vzniklá izraelská koalice se obává průtahů s hlasováním o důvěře. Netanjahu hledá přeběhlíky

Budoucí izraelský premiér Naftali Bennett dostal policejní ochranu. Uvádí to deník Zman Jisrael s tím, že Bennettovi vyhrožují pravicoví aktivisté a stoupenci současného premiéra Benjamina Netanjahua. Opozice sestavila vládu bez Netanjahua krátce před uplynutím lhůty v noci na čtvrtek. V čele kabinetu se má Naftali Bennett střídat s dalším opozičním vůdcem Jaírem Lapidem.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budoucí izraelský premiér Naftali Bennett | Foto: Yonatan Sindel | Zdroj: Reuters

Nový vláda čeká na hlasování o důvěře v Knesetu. Strany nové koalice se obávají, že předseda parlamentu Jarív Levin z Netanjahuovy partaje Likud bude hlasování oddalovat.

Lapidovi stoupenci se bojí oddalování hlasování o důvěře, snaží se rychle vyměnit šéfa parlamentu

Číst článek

Benjamin Netanjahu se bude podle izraelských médií snažit schválení nové vlády zamezit, například získáváním přeběhlíků. Oddalování důvěry nové vládě mu tak hraje do karet.

Průtahům s hlasováním o důvěře chtějí strany nové koalice zabránit výměnou předsedy Knesetu. Na pondělí připravují volbu nového mluvčího parlamentu ze svých řad.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme