Izrael vojenské operace v Sýrii neukončí. Bude je i nadále koordinovat s Ruskem, oznámil Netanjahu

Izrael bude pokračovat ve vojenských operacích v Sýrii, které jsou namířeny na íránské cíle. Před odletem na jednání Valného shromáždění OSN v New Yorku to v úterý řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Rusko jako spojenec Damašku v pondělí oznámilo, že syrské armádě poskytne pokročilejší rakety, jejichž dodávku předtím Moskva na žádost Izraele pozastavila.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Netanjahu | Foto: Ronen Zvulun | Zdroj: Reuters

Rusko modernizací syrského raketového arzenálu reagovalo na incident z minulého týdne, při němž syrská protiraketová obrana omylem sestřelila ruské letadlo, jež si spletla s izraelskou stíhačkou. O život přišlo 15 lidí z paluby letadla.

Moskva ze sestřelení svého letounu viní Izrael, nehodu přitom způsobila Sýrie

Číst článek

Izrael v Sýrii operuje podle svých prohlášení výhradně proti íránským cílům ve snaze Íránu zabránit, aby se v Sýrii etabloval. Žádal také Rusko, aby mu pomohlo přítomnost Íránců v Sýrii omezit.

„Budeme dál bránit vojenskému upevňování Íránu v Sýrii a budeme také nadále koordinovat akce své armády s armádou ruskou,“ řekl v úterý Netanjahu, kterého citovala agentura Reuters.

Netanjahu se má v USA ve středu na okraj jednání VS OSN sejít s prezidentem Donaldem Trumpem. Podle izraelského tisku s ním chce hovořit o vlivu postavení Íránu v Sýrii a o nové krizi kolem Ruska.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme