Izrael nevylučuje žádost o vydání radikálů

Izrael si vyhrazuje právo žádat vydání třinácti palestinských extrémistů, kteří se téměř pět týdnů skrývali v betlémské bazilice Zrození Páně, a teď jsou na Kypru. Časem by je měly na svá území přijmout některé členské státy Evropské unie. Nejdříve se mluvilo o Itálii, ta to ale odmítla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Š. Peres a A. Šaron | Foto: ČTK/EPA

Izraelský ministr zahraničí Šimon Peres během své návštěvy Říma zdůraznil, že muži, o kterých je řeč, jsou teroristé a každá země, která je přijme, je bude muset hlídat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Š. Peres k propuštěným

"Toto není jasné právnické řešení. Buďme upřímní, jde totiž o politické řešení, které má překonat nesmírně komplikovaný právnický problém," poznamenal Peres.

Po odchodu dvou stovek lidí, kteří se v bazilice Zrození Páně skrývali přes pět týdnů, teď kostel uklízejí dobrovolníci. Předtím ale museli pyrotechnici zneškodnit asi 40 výbušnin. V neděli se tam už bude konat první mše.

Mezitím izraelská policie možná odhalila síť židovských extremistů, kteří chystali protipalestinské atentáty. Jeruzalémští policisté toto podezření vyslovili po výslechu čtyř židovských osadníků obviněných z příprav útoku ve východní části města.

Podle náměstka izraelského ministra spravedlnosti jsou členy větší organizace. Dva ze zatčených osadníků byli přistiženi, když umístili před dívčí školu v arabské čtvrti východního Jeruzaléma přívěs plný výbušnin

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme