Politická stabilita díky koronaviru? Izraelští představitelé zvažují nouzovou vládu národní jednoty

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a opoziční vůdce Benny Ganc chtějí jednat o vládě jednoty pro období nouze. Obavy z šíření nového koronaviru tak můžou vyřešit rok trvající politickou nestabilitu. Izraelská vláda vyhlásila proti pandemii bezpříkladná opatření.

Od stálého zpravodaje Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Od čtvrtečního večera platí zákaz vstupu všem cizincům, kteří neprokážou schopnost být po příletu ve dvoutýdenní karanténě. Izrael aktuálně hlásí 109 nakažených.

Bude to nouzová vláda na omezenou dobu, ve které budeme společně bojovat za záchranu životů desítek tisíc občanů. S těmito slovy se premiér Benjamin Netanjahu obrátil na šéfa opozičních modrobílých Bennyho Gance. Ani jednomu z obou soků se zatím samostatně nepodařilo poskládat vládní koalici.

Izrael postupně zpřísňuje svá opatření proti šíření koronaviru. Od pátku zůstanou zavřené všechny školy a univerzity. Zakázaná jsou také shromáždění více než 100 osob.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme