Izrael obnoví atentáty proti Islámskému džihádu

Izrael obnoví atentáty na předáky a aktivisty militantního hnutí Islámský džihád, které stojí za včerejším teroristickým útokem ve městě Netanja. Zesílí také bezpečnostní opatření proti podobným akcím. Tak zní výsledek jednání izraelského premiéra Ariela Šarona se šéfy bezpečnostních složek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tisková konference Islámského džihádu | Foto: ČTK/EPA

Izraelská armáda provede operace na Západním břehu Jordánu proti aktivistům Islámského džihádu. Zároveň bude po sebevražedném atentátu ostřelovat i obydlená místa spojená v pásmu Gazy s ostřelováním izraelského zemí ze strany ozbrojenců.

Doposud samohybné dělostřelectvo ostřelovalo pouze neobydlené oblasti v pásmu Gazy. Izraelská tajná služba bude mít za úkol vystopovat ty, kteří útok naplánovali a navedli útočníka na cíl.

Palestinský prezident Mahmúd Abbás vydal rozkaz k zadržení pachatelů. Mezi palestinskými policisty a několika stovkami demonstrantů v pásmu Gazy, kteří podpořili útok, došlo k přestřelkám.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme