Izrael ochromil falešný poplach kvůli zvěsti o únosu vojáka

Falešný poplach o únosu vojáka ochromil na několik hodin dopravu v centrální části Izraele. Bezpečnostní složky prohlížely všechna auta mezi Tel Avivem a Jeruzalémem a v oblasti Ben Gurionova mezinárodního letiště. K údajnému únosu se dokonce přihlásila neznámá Jeruzalémská armáda. Až v noci izraelské úřady prohlásily, že Palestinci nikoho neunesli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraeslký policista hlídkuje na dálnici | Foto: AFP

Všichni aktivní vojáci i záložníci dostali příkaz nahlásit se svým velitelům. Jedině tak mohla armáda potvrdit, že nechybí žádný její příslušník.

Únos původně ohlásila vojačka, která prý u letiště viděla, jak dva civilisté vtáhli do auta vojáka a pak s ním odjeli neznámo kam.

Až po několika hodinách bezpečnostních manévrů se veřejnost večer dozvěděla, že dopravní chaos vznikl kvůli pátrání po údajných únoscích. Dřívější zveřejnění zprávy zablokovala vojenská cenzura.

Záhadná Jeruzalémská armáda se k únosu přihlásila palestinské agentuře Ma'an. Slibovala i další podrobnosti, na ty už ale nedošlo.

Přečtěte si také:
Jednání o Šalitovi zkrachovala, izraelský voják se ze zajetí v nejbližší době nedostane
Izrael odmítl příměří s Palestinci, žádá propuštění zajatého vojáka Šalita
Unesený izraelský voják prosí svou vládu, aby ho vyměnila za Palestince
Palestinci chtěli unést izraelské vojáky, místo toho zabili dva řidiče kamiónů

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme