Obě dávky dostala v Izraeli už polovina obyvatel. Země nyní očkuje děti do 16 let

Polovina z 9,3 milionu Izraelců už dostala dvě dávky vakcíny proti covidu-19. Oznámil to tamní ministr zdravotnictví Juli Edelstein. V Izraeli se očkuje přípravkem firem Pfizer a BioNTech od prosince. Úřady dále uvolňují restrikce a nehodlají je zpřísnit ani o nadcházejících svátcích Pesach.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z údajů ministerstva zdravotnictví vyplývá, že plně imunizováno je přes 4,6 milionu Izraelců | Foto: Ronen Zvulun | Zdroj: Reuters

Podle dosavadních pravidel se budou moci pořádat rodinné sešlosti uvnitř za účasti až 20 hostů a venku v padesáti lidech.

Právo žáků na život. Izraelský soud zakázal asistentce vstup do školy bez očkování a testu

Číst článek

Z údajů ministerstva zdravotnictví vyplývá, že plně imunizováno je přes 4,6 milionu Izraelců, očkují se nyní občané do 16 let.

Na příznivou epidemickou situaci v Izraeli už reagovaly Řecko a Kypr. Budou uznávat doklad o očkování a pustí na své území izraelské turisty. Kyperské úřady oznámily, že od očkovaných izraelských návštěvníků se nebude požadovat čerstvý test ani karanténa. Ostatní Izraelci od 12 let budou muset mít negativní testy.

Řecko podle izraelského ministerstva zahraničí zrušilo původní týdenní limit 10 000 izraelských turistů, avšak pro vstup bude požadovat negativní testy na koronavirus ne starší než 72 hodin.

V Izraeli stále klesá počet pacientů s vážným průběhem covidu-19. Ve středu jich bylo 483, což je nejnižší údaj za minulé tři měsíce. Od začátku pandemie se nakazilo 830 000 lidí a zemřelo 6154.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme