Izrael odhalil přípravy raketového útoku proti fotbalovému stadiónu

Dva Palestinci z Jeruzaléma chystali raketový útok na fotbalový stadión během zápasu izraelské ligy. V oficiálním prohlášení to uvedla izraelská bezpečnost. Celkem policie zatkla pět lidí. Tři jiní Arabové z okupované části Jeruzaléma prý totiž útočníkům pomáhali obstarat zbraně. Hlavní podezřelí měli podle policie kontakty s hnutím Hamás.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stát Izrael

Stát Izrael | Foto: Emanuel Macoun

Músá Hamáda a Basám Omrí si opatřili pistole a sháněli samopaly. Hlavně se ale zajímali o součástky k výrobě raket. Na jihu Jeruzaléma prý obcházeli návrší a hledali místo, odkud by se dalo nejlépe zaútočit na stadión Teddyho Kolka, kde se hraje izraelská fotbalová liga.

To jsou hlavní body tvrzení izraelská policie. Teroristické plány Palestinců se nedostaly do fáze praktické realizace. Arabové prý začali raketový útok chystat po izraelské válce v palestinském pásmu Gazy před dvěma lety. Izrael tehdy zabil několik set palestinských civilistů. Palestinci ve stejné době zabili tři izraelské civilisty.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme