Izrael odkládá stažení armády z Tulkarmu a Džanínu

Napětí na palestinských územích a v Izraeli opět vzrostlo a vyžádalo si další oběti. Izrael se proto rozhodl odložit stažení svých jednotek z Tulkarmu a Džanínu na západním břehu Jordánu. Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva to dnes oznámily izraelské bezpečnostní zdroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

atentát v Izraeli | Zdroj: ČTK

U obce Jabíd nedaleko Džanínu zemřela při útoku palestinských ozbrojenců devětatřicetiletá židovská osadnice, matka čtyř dětí. Palestinci nastražili na silnici léčku a zahájili střelbu na její automobil, když se vracela domů z práce. Podle pozorovatelů budou stále častější útoky na obyvatele židovských osad na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy pokračovat, protože drtivá většina Palestinců považuje židovské osadníky za okupanty. Další oběť si konflikt vyžádal také na palestinské straně. Na jihu pásma Gazy, mezi uprchlickým táborem Chán Júnis a židovskou osadou Guš Katif, izraelští vojáci zastřelili sedmatřicetiletého Palestince, údajně kvůli kvůli podezření, že se snažil proniknout na izraelské území.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme