Izrael odpověděl na atentát v Jeruzalémě

Izraelský bezpečnostní kabinet večer oznámil, že souhlasí s ozbrojenou odvetou za pumový atentát v Jeruzalémě, při němž zahynulo 15 lidí a skoro 90 bylo zraněno. Armáda vzápětí posílila svou přítomnost na palestinských územích a vojenské stíhačky vypálily dvě rakety na policejní stanici v Ramalláhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní stanice, sídlo palestinských policejních sil pro západní břeh Jordánu a pásmo Gazy, se po útoku ocitla v plamenech. Židovský stát posílil svou vojenskou přítomnost v oblasti palestinských měst Džanín, Rafáh a na jihu pásma Gazy.

Včerejší masakr nebývale zvýraznil bezvýchodnost současné situace na Blízkém východě, kde ani Izraelci, ani Palestinci nejsou ochotni přistoupit k rozsáhlým ústupkům nutným k uzavření trvalého míru. V prvních reakcích na atentát se obě strany vzájemně obvinily z odpovědnosti. Palestinci vraždění označili za přirozenou reakci na izraelské útoky zaměřené proti příslušníkům palestinských militantních organizací.

Nejnovější tragické atentáty v Izraeli odrazují mnoho zahraničních turistů od cest do této země. Jejich počet je však nízký i proto, že hlavní turistická sezóna začíná v Izraeli až v říjnu. Jak pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál uvedl mluvčí českého ministerstva zahraničí Aleš Pospíšil, nemusí se naši občané cestující do nejznámějších letovisek židovského státu bát o svou bezpečnost. Za nejbezpečnější považuje organizovanou turistiku, kdy se turisté řídí radami průvodců.

Zdenka Turková, Petr Doležel, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme