Izrael odpověděl na atentát v Jeruzalémě

Izraelský bezpečnostní kabinet večer oznámil, že souhlasí s ozbrojenou odvetou za pumový atentát v Jeruzalémě, při němž zahynulo 15 lidí a skoro 90 bylo zraněno. Armáda vzápětí posílila svou přítomnost na palestinských územích a vojenské stíhačky vypálily dvě rakety na policejní stanici v Ramalláhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní stanice, sídlo palestinských policejních sil pro západní břeh Jordánu a pásmo Gazy, se po útoku ocitla v plamenech. Židovský stát posílil svou vojenskou přítomnost v oblasti palestinských měst Džanín, Rafáh a na jihu pásma Gazy.

Včerejší masakr nebývale zvýraznil bezvýchodnost současné situace na Blízkém východě, kde ani Izraelci, ani Palestinci nejsou ochotni přistoupit k rozsáhlým ústupkům nutným k uzavření trvalého míru. V prvních reakcích na atentát se obě strany vzájemně obvinily z odpovědnosti. Palestinci vraždění označili za přirozenou reakci na izraelské útoky zaměřené proti příslušníkům palestinských militantních organizací.

Nejnovější tragické atentáty v Izraeli odrazují mnoho zahraničních turistů od cest do této země. Jejich počet je však nízký i proto, že hlavní turistická sezóna začíná v Izraeli až v říjnu. Jak pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál uvedl mluvčí českého ministerstva zahraničí Aleš Pospíšil, nemusí se naši občané cestující do nejznámějších letovisek židovského státu bát o svou bezpečnost. Za nejbezpečnější považuje organizovanou turistiku, kdy se turisté řídí radami průvodců.

Zdenka Turková, Petr Doležel, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme