Izrael odpoví velmi tvrdě na případné teroristické útoky v průběhu vyklízení osad

"Nevzdáme boj s terorem," v Jeruzalémě to řekl izraelský premiér Ariel Šaron v reakci na násilnou smrt dvou Izraelců v pásmu Gazy v neděli ráno, kdy radikálové z ozbrojených křídel hnutí Islámský džihád a vládnoucího hnutí Fatah usmrtili střelbou manžele na cestě do židovských osad Guš Katif. Následně pak izraelská armáda přehradila silnici spojující sever a jih pásma Gazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleezza Riceová a Ariel Šaron | Foto: AFP

Izraelská armáda tak znovu zřídila překážky pohybu Palestinců v pásmu Gazy. Podle mluvčího armády proto, aby chránila životy izraelských občanů. Izraelský premiér Ariel Šaron uvedl, že po jakýchkoliv útocích ozbrojenců budou následovat zatím nevídané údery proti radikálům.

"Izrael odpoví velmi tvrdě, pokud budou Palestinci provádět teroristické útoky v průběhu evakuace židovských osad z pásma Gazy nebo po jejím skončení," řekl Ariel Šaron. Šaron dodal, že o tom informoval i americkou ministryni zahraničí Condoleezzu Riceovou.

Riceová navštívila Izrael i palestinská území a jednala s jejich nejvyššími představiteli ve snaze udržet proces uklidňování situace mezi oběma stranami.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme