Izrael ospravedlňuje zásah v Sýrii

Izrael se snaží ospravedlnit svůj nedělní nálet na území Sýrie. Arabský deník Al-Hayát přinesl fotografii, kterou údajně distribuovaly izraelské úřady. Má to být jeden z důkazů, že na bombardovaném místě nedaleko syrského Damašku je výcvikový tábor teroristů z militantního hnutí Islámský džihád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky budovy po náletu | Zdroj: ČTK

Na fotografii je muž v uniformě v jeskyni a okolo sebe má zásoby munice. Snímek je z dokumentárního filmu, který měl v Ajn Sáhiru pořídit štáb íránské televize. Popisek pod fotografií vyznívá jako pochybnost o hodnověrnosti tohoto důkazu.

Deník dále citoval náměstka izraelského ministra obrany Zéva Bojma, podle kterého izraelské letouny nezasáhly území mírumilovné země. Podle něj existuje nepřímý vztah mezi buňkou organizace Islámský džihád v palestinském městě Džanínu, která provedla poslední teroristický útok v Haifě, a mezi Damaškem.

Arabský deník Al-Hayát zároveň otiskuje stanovisko syrských představitelů, kteří veškerá obvinění ostře odmítají a snaží se v Radě bezpečnosti OSN prosadit rezoluci odsuzující útok na její území.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme