BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Druhý incident za víkend. Izraelští vojáci zabili ozbrojence na hranici s Pásmem Gazy

Izraelští vojáci v neděli spustili střelbu na ozbrojeného Palestince na hranici s Pásmem Gazy a muže zabili. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informace armády a palestinského lékaře. Tento víkend je to již druhý podobný incident, v sobotu izraelští vojáci zastřelili čtyři silně vyzbrojené Palestince, kteří se snažili proniknout z Pásma Gazy na území židovského státu.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský voják (ilustrační foto) | Foto: Mussa Qawasma | Zdroj: Reuters

„Vojáci IDF (Izraelských obranných sil) zahlédli ozbrojeného teroristu, který se blížil k bezpečnostnímu plotu na severu Pásma Gazy. Terorista zahájil palbu na vojáky,“ uvedla v prohlášení armáda. Vojáci palbu opětovali a izraelský tank vystřelil na místo patřící Hamásu, islamistické ozbrojené skupině, která vládne Gaze.

Palestinský lékař agentuře Reuters řekl, že muž byl zastřelen. Podle armády na izraelské straně nebyl nikdo zraněn. Palestinské vedení ani žádná z militantních skupin v Gaze zatím incident nekomentovaly.

Izraelci zastřelili u Pásma Gazy čtyři ozbrojené palestinské radikály

Číst článek

Izrael stáhl své vojáky a osadníky z Pásma Gazy v roce 2005, avšak stále udržuje území pod blokádou s odvoláním na obavy o bezpečnost.

Napětí na hranici mezi palestinským Pásmem Gazy a Izraelem se zvýšilo, když americký prezident Donald Trump v prosinci 2017 oznámil, že uzná Jeruzalém za hlavní město Izraele. Loni v květnu tam Spojené státy přestěhovaly z Tel Avivu svou ambasádu.

Na jaře 2018 propukly v Gaze u hranice s Izraelem protesty, které trvají dodnes a při nichž podle serveru Al-Džazíra zemřelo skoro 300 Palestinců. Většinu z nich zastřelili izraelští vojáci. Zabito bylo i sedm Izraelců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme