Izrael reagoval na raketové útoky. Zasáhl 130 cílů v Pásmu Gazy a zabil 15 radikálních Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců | Foto: Ibraheem Abu Mustafa | Zdroj: Reuters

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

‚Potřebujeme okamžité zklidnění situace.‘ Spojené státy a Velká Británie odsoudily útok na Izrael

Číst článek

Konflikt ohledně Jeruzaléma v pondělí večer vyústil v raketové útoky palestinského radikálního hnutí Hamás z Pásma Gazy proti Izraeli, které zranily šest izraelských civilistů.

V odvetě zaútočilo izraelské letectvo na Pásmo Gazy, o život přišlo podle agentury AP 24 lidí včetně devíti dětí, téměř sto osob bylo podle palestinských úřadů zraněno. Raketová palba z Pásma Gazy pokračovala i v noci, na což Izrael reagoval novými nálety.

„Zasáhli jsme 130 vojenských cílů patřících Hamásu,“ řekl mluvčí izraelské armády Jonathan Conricus s tím, že mezi bombardovanými cíli byly dva tunely. „Podle našich současných odhadů jsme zabili 15 členů Hamásu a Islámského džihádu,“ dodal.

Radikální skupina Islámský džihád v pondělí ohlásila, že na židovský stát vyslala na 30 raket. Podle izraelského mluvčího se Izrael nachází stále teprve v počáteční fázi protiútoku.

Armáda podle agentury DPA dále uvedla, že na Izrael bylo od pondělka vypáleno na 200 raket, z nichž více 90 procent sestřelil systém protivzdušné obrany. Podle ní až třetina raket dopadla ještě v Pásmu Gazy, což pravděpodobně mělo za následek oběti na životech z řad Palestinců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme