Tři Palestinci najeli autem do skupiny izraelských vojáků. Dva z útočníků nepřežili

Trojice Palestinců v pondělí na okupovaném Západním břehu Jordánu najela autem do skupiny izraelských vojáků, sdělila armáda v prohlášení. Dva útočníky vojáci podle komuniké střelbou „zneškodnili“, jednoho lehce zranili. O stavu vojáků, které vůz zasáhl, se prohlášení podle agentury Reuters nezmiňuje. Izraelská média uvádějí, že dva z útočníků jsou mrtví.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Západní břeh Jordánu a východní část Jeruzaléma obsadil Izrael v roce 1967. (ilustrační foto) | Foto: Štěpán Macháček | Zdroj: Český rozhlas

Incident se stal asi deset kilometrů severozápadně od palestinského města Ramalláh. Reuters připomíná, že útoky Palestinců autem na izraelské vojáky byly časté na konci roku 2015 a v roce 2016, ale od té doby jejich počet klesl.

Vojáci porušili při zásahu na hranici Pásma Gazy zákon, tvrdí OSN. ‚Další lživá zpráva,‘ odmítá Izrael

Číst článek

Západní břeh Jordánu a východní část Jeruzaléma obsadil Izrael za války v roce 1967. Tato území mají spolu s Pásmem Gazy tvořit budoucí palestinský stát, o jehož vznik Palestinci dlouhodobě usilují. Izraelsko-palestinské mírové rozhovory byly přerušeny v roce 2014.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme