Izrael pokračuje v náletech na Pásmo Gazy. Bombardování čelí město Džabálija

Izrael v noci na sobotu pokračoval v náletech na Pásmo Gazy. Armáda v pátek večer informovala o zabití několika ozbrojenců z palestinského hnutí Hamás. Hnutí v Pásmu Gazy vládne a jeho ministr zdravotnictví v sobotu ráno oznámil, že noční nálet na uprchlický tábor Nuseirat v centrální části Pásma Gazy zabil nejméně 18 lidí. Izraelská armáda podle něj pokračuje i s dělostřeleckými útoky na město Džabálija v severní a Dajr Balah ve střední části.

Sledovali jsme online Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský voják v Pásmu Gazy

Izraelský voják v Pásmu Gazy | Foto: Israel Defense Forces | Zdroj: Reuters

Také podle zpravodaje stanice Al-Džazíra Izrael intenzivně bombarduje město Džabálija. Izraelské síly se podle něj pokoušejí postoupit do města ze západu i východu a přerušily v oblasti veškeré komunikační linky.

Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci ke Gaze. Nevyzývá k zastavení bojů

Číst článek

Rada bezpečnosti OSN v pátek po několika odkladech schválila rezoluci, která vyzývá k větší humanitární pomoci Pásmu Gazy. Přijatý text ale neobsahuje výzvu k příměří ani k dočasnému zastavení bojů.

Šéf Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus v reakci na přijatý text vyzval k dočasnému zastavení bojů a poukázal na to, že v Pásmu Gazy už jsou tisíce mrtvých a desítky tisíc zraněných.

Izraelské síly podnikají nálety na Pásmo Gazy od říjnového útoku Hamásu na Izrael, který si vyžádal životy nejméně 1200 civilistů. Dalších více než 200 lidí Hamás v říjnu unesl do Pásma Gazy, kde podle odhadů více než 130 z nich stále zadržuje.

Počet mrtvých v Pásmu Gazy od zahájení izraelských operací podle médií ovládaných Hamásem přesáhl 20 tisíc. Konflikt proměnil velkou část Pásma Gazy v ruiny a bombardování tam podle OSN donutilo 1,9 milionu obyvatel opustit domovy.

Katherine Vašíčková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme