Na Izrael dopadly dvě rakety vystřelené z Pásma Gazy. Útoku předcházely nálety na Hamás

Na území Izraele byly ve čtvrtek brzy ráno vypáleny dvě rakety z palestinského Pásma Gazy. Stalo se tak dvě hodiny poté, co izraelská armáda podnikla nálety proti cílům patřícím Hamásu v Gaze. Armáda přitom reagovala na vyslání balonků se zapálenými hořlavinami přes hranici směrem na území židovského státu, informoval deník Haarec.

Tel Aviv Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakety vystřelené z Pásma Gazy na Izrael.

Rakety vystřelené z Pásma Gazy na Izrael. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Obyvatele izraelských obcí ležících nedaleko Pásma Gazy vzbudily ve čtvrtek ráno sirény, izraelská média ale neinformovala o žádných škodách či zraněních.

Poslíčci s tužkami a zápisníky. Egypťané zprostředkovávají jednání mezi Izraelem a Gazou

Číst článek

V Pásmu Gazy izraelské letectvo podle všeho zasáhlo výcvikové středisko Hamásu, to bylo poškozeno, nikdo ale nebyl zraněn. Zda nějaké škody způsobily zapálené balonky, nebylo jasné. Izrael musel v minulosti hasit mnoho požárů polí a lesů, které balonky způsobily.

U hranice Pásma Gazy se již od loňského března konají protesty, nejsilnější jsou vždy v pátek. Palestinci se jimi snaží vymoci ukončení blokády palestinského Pásma Gazy, kterou Izrael zavedl v roce 2007, když se vlády nad tímto územím ujalo radikální hnutí Hamás.

Rovněž chtějí upozornit na právo návratu Palestinců do původních domovů v dnešním Izraeli. Od začátku demonstrací Izraelci zabili nejméně 264 Palestinců. O život přišli rovněž dva izraelští vojáci, uvedla agentura AFP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme