Izraelská armáda útočí na Pásmo Gazy, cílem má být Hamás

Izraelská armáda v pondělí oznámila, že začala provádět údery na cíle radikálního palestinského hnutí Hamás v Pásmu Gazy. O několik hodin dříve raketa odpálená z Pásma Gazy zranila nedaleko Tel Avivu sedm lidí. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ve Washingtonu prohlásil, že Izrael nebude tolerovat žádné raketové útoky na své území.

Tel Aviv/Gaza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úder izraelské armády v Pásmu Gazy | Foto: Ahmed Zakot | Zdroj: Reuters

Izraelská armáda ve svém prohlášení uvedla, že „zahájila údery na teroristické cíle Hamásu ve všech částech Pásma Gazy“.

Mezi zasaženými cíli byla i námořní pozice západně od města Gaza a také výcvikový tábor na severu Pásma Gazy, uvedly palestinské zdroje, na něž se odvolává agentura Reuters.

Obě lokality byly pravděpodobně evakuovány. Hamás měl několik hodin na to, aby obyvatele Pásma Gazy varoval před očekávanými nálety.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který se v pondělí ve Washingtonu sešel s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, zdůraznil, že Izrael nebude tolerovat jakékoli raketové útoky na své území a učiní vše pro obranu svých obyvatel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme