Izrael zaútočil na palestinský výcvikový tábor. Šlo o reakci na zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu Izraele. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo jedenáctidenní přeshraniční boje, informovala agentura AFP.

Gaza (Aktualizováno: 6:51 16. 6. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy | Foto: Israeli Defence Force | Zdroj: Reuters

Rozhlasová stanice palestinského radikálního hnutí Hamás, které Pásmo Gazy ovládá, uvedla, že izraelské letadlo zaútočilo na palestinský výcvikový tábor.

Palestina si předvolala zástupce Česka kvůli hlasování proti vzniku komise vyšetřující válečné zločiny

Číst článek

Nový izraelský premiér Naftali Bennett v minulosti prohlásil, že izraelská vláda by neměla zápalné balony tolerovat a musí na ně odpovědět stejným způsobem, jako kdyby Hamás do Izraele vypálil rakety.

Izraelská armáda nálety potvrdila. V prohlášení uvedla, že „je připravena na všechny scénáře, včetně obnovy bojů“.

V úterý Jeruzalémem prošel pochod stovek nacionalistických Izraelců. Pochod, který se každoročně pořádá v den Jeruzaléma, se měl původně konat v květnu, ale kvůli napětí a násilí v Jeruzalémě byl odložen.

Palestinské radikální hnutí Hamás zahájilo kvůli událostem v Jeruzalémě v den předpokládaného konání pochodu, 10. května, raketovou palbu na Izrael. Následoval jedenáctidenní ozbrojený konflikt, který nepřežilo na 260 lidí, zejména Palestinců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme