Izrael po atentátu upozornil Palestince, že přeruší jednání

S ohledem na pokračující násilí v zemi Izrael upozornil palestinské vedení, že přeruší další jednání. Mluvčí úřadu premiéra Ariela Šarona varoval, že pokud palestinská správa nepodnikne kroky, aby nedocházelo k teroristickým útokům, nemůže být v jednáních mezi oběma stranami dosaženo žádného pokroku. Reagovala tak na poslední útok v Beerševě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

útok v Beerševě | Foto: AFP

Izrael obvinil palestinskou samosprávu, že nedělá vše, co je v jejích silách, aby podobným útokům zabránila. Útok odsoudil palestinský prezident Abbás i hlavní palestinský vyjednavač Saíb Irikát, který dodal, že obě strany musejí vynaložit maximum úsilí na udržení příměří.

Včerejší útok sebevražedného atentátníka na autobusové zastávce na jihu Izraele si vyžádal desítky zraněných. Je první akcí podobného typu po odsunu Izraele z pásma Gazy. K odpovědnosti se v anonymním telefonátu přihlásila Organizace islámského džihádu. Izraelská policie po intenzivním pátrání zadržela Araba, který atentátníka přivezl na místo činu.

Jan Šmíd, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme