Izrael pokračoval v zatýkání palestinských radikálů

Izraelská armáda zatkla desítky Palestinců v okolí města Džanín a Kalkília na západním břehu Jordánu. Jde o pokračování vojenské operace, která má za cíl rozbít infrastrukturu teroristů. Jak z oblasti informuje blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, ve městě Kalkília zemřel po zásahu vojáků palestinský civilista.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zatýkání v Izraeli | Foto: ČTK/AP

Třicetiletého Palestince zasáhla zbloudilá střela ze samopalu v kuchyni jeho bytu. jak informovala katarská televize Al-Džazíra vojáci ve městě stříleli po všem co se pohnulo. V Kalkílii, stejně jako v ostatních sedmi z osmi velkých měst na západním břehu Jordánu, které před časem znovu obsadila izraelská armáda, panuje zákaz vycházení.

Mluvčí izraelského premiéra Ariela Šarona k tomu řekl, že všechna opatření provádí izraelská armáda k ochraně občanů Izraele. Ari Gold uvedl, že to byl důvod k zásahu u osady Netzarin v pásmu Gazy dnes ráno, kdy tanky a buldozery zničily tři budovy kováren, kde Palestinci údajně vyráběli zbraně. Palestinští představitelé to odmítli.

Přestřelku podle palestinských zdrojů ukončil přelet dvou izraelských vrtulníků. Při incidentu byli zraněni tři Palestinci, jeden z nich těžce. Podle židovského zásahu předcházelo včerejší odpálení palestinské rakety na kibuc ležící na izraelském území asi pět kilometrů od pásma Gazy.

Šlo o první izraelskou vojenskou akci po pondělním bombardování Gazy, při němž zahynulo 13 civilistů. Izrael chtěl zlikvidovat představitele Hamasu Sáliha Šihadu, který měl být podle mylné informace rozvědky v době útoku jen s jedním spolupracovníkem.

Lidské oběti dnes byly také na druhé straně blízkovýchodního sporu. Pravděpodobně palestinští ozbrojenci přepadli na západním břehu Jordánu izraelské vozidlo a zastřelili nejméně čtyři lidi.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme