Izrael pokračoval v zatýkání palestinských radikálů

Izraelská armáda zatkla desítky Palestinců v okolí města Džanín a Kalkília na západním břehu Jordánu. Jde o pokračování vojenské operace, která má za cíl rozbít infrastrukturu teroristů. Jak z oblasti informuje blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, ve městě Kalkília zemřel po zásahu vojáků palestinský civilista.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zatýkání v Izraeli | Zdroj: ČTK

Třicetiletého Palestince zasáhla zbloudilá střela ze samopalu v kuchyni jeho bytu. jak informovala katarská televize Al-Džazíra vojáci ve městě stříleli po všem co se pohnulo. V Kalkílii, stejně jako v ostatních sedmi z osmi velkých měst na západním břehu Jordánu, které před časem znovu obsadila izraelská armáda, panuje zákaz vycházení.

Mluvčí izraelského premiéra Ariela Šarona k tomu řekl, že všechna opatření provádí izraelská armáda k ochraně občanů Izraele. Ari Gold uvedl, že to byl důvod k zásahu u osady Netzarin v pásmu Gazy dnes ráno, kdy tanky a buldozery zničily tři budovy kováren, kde Palestinci údajně vyráběli zbraně. Palestinští představitelé to odmítli.

Přestřelku podle palestinských zdrojů ukončil přelet dvou izraelských vrtulníků. Při incidentu byli zraněni tři Palestinci, jeden z nich těžce. Podle židovského zásahu předcházelo včerejší odpálení palestinské rakety na kibuc ležící na izraelském území asi pět kilometrů od pásma Gazy.

Šlo o první izraelskou vojenskou akci po pondělním bombardování Gazy, při němž zahynulo 13 civilistů. Izrael chtěl zlikvidovat představitele Hamasu Sáliha Šihadu, který měl být podle mylné informace rozvědky v době útoku jen s jedním spolupracovníkem.

Lidské oběti dnes byly také na druhé straně blízkovýchodního sporu. Pravděpodobně palestinští ozbrojenci přepadli na západním břehu Jordánu izraelské vozidlo a zastřelili nejméně čtyři lidi.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme