Izrael pokračuje v bombardování Gazy, zabil vysokého představitele Hamasu

Izrael zabil vysokého představitele hnutí Hamas Nizára Rijána. Ten vyzýval k obnovení sebevražedných teroristických útoků v Izraeli. Byl také spojkou mezi politickým vedením Hamasu a jeho ozbrojeným křídlem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bombardování Gazy | Zdroj: ČTK

Ještě včera Riján vyzýval muslimy ve světě k modlitbám za bombardované Palestince. Dnes se sám stal obětí jednotunové izraelské bomby. Spolu s ním zahynulo nejméně devět dalších lidí, včetně dvou ze čtyř Rijánových manželek a čtyři jeho děti.

Riján patřil k pětici nejvyšších představitelů Hamasu, odmítal se ale spolu s ostatními vůdci ukrývat. Jeden Rijánův syn před časem zahynul, když v Izraeli podnikl sebevražedný teroristický útok.

Izraelci dnes ale ze vzduchu i z moře bombardovali i řadu jiných cílů. Počet palestinských obětí pětidenních útoků se dnes přehoupl přes 400.

Od soboty zahynuli také čtyři Izraelci. I dnes se ale ukázalo, že zejména Hamas je schopný odpalovat rakety až do vzdálenosti 40 kilometrů. Střely Grad znovu dopadaly do Berševy. V Ašdódu raketa zasáhla osmipatrový panelák, nikoho ale nezranila.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme