Izrael přijal celou zprávu Mitchellovy komise

Přijetí celé zprávy včetně závazku zastavit výstavbu v židovských osadách na palestinských územích potvrdil izraelský premiér Ariel Šaron. Po jednání s americkým emisarem Williamem Burnsem v Tel Avivu zároveň oznámil, že zatím potrvá jednostranné zastavení palby ze strany Izraele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Jak hlásí blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Janev, Šaron řekl, že jeho vláda se zprávou mezinárodní komise souhlasí, aby umožnila zastavení násilí. Podle Izraele musí nejprve dojít k ukončení násilností a teprve poté bude možné přistoupt k naplňování ostatních bodů zprávy podle naplánovaného časového rozvrhu. Palestinská reprezentace ale tento způsob uskutečňování závěrů mezinárodní komise odmítá, protože izraelská okupace a agrese podle ní stále trvá.

Nejnovější zprávy hovoří o tom, že Palestinci souhlasí se schůzkou izraelských a palestinských představitelů, která by napomohla k uklidnění násilí na Blízkém východě a urychlila uzavření příměří.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme