Izrael přijal celou zprávu Mitchellovy komise

Přijetí celé zprávy včetně závazku zastavit výstavbu v židovských osadách na palestinských územích potvrdil izraelský premiér Ariel Šaron. Po jednání s americkým emisarem Williamem Burnsem v Tel Avivu zároveň oznámil, že zatím potrvá jednostranné zastavení palby ze strany Izraele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak hlásí blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Janev, Šaron řekl, že jeho vláda se zprávou mezinárodní komise souhlasí, aby umožnila zastavení násilí. Podle Izraele musí nejprve dojít k ukončení násilností a teprve poté bude možné přistoupt k naplňování ostatních bodů zprávy podle naplánovaného časového rozvrhu. Palestinská reprezentace ale tento způsob uskutečňování závěrů mezinárodní komise odmítá, protože izraelská okupace a agrese podle ní stále trvá.

Nejnovější zprávy hovoří o tom, že Palestinci souhlasí se schůzkou izraelských a palestinských představitelů, která by napomohla k uklidnění násilí na Blízkém východě a urychlila uzavření příměří.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme