Izrael přiznal odpovědnost za smrt pracovníka OSN

Izraelská armáda přiznala odpovědnost za smrt pracovníka Agentury OSN pro pomoc a práci ve prospěch palestinských uprchlíků na Blízkém východě. Podle vyjádření vojenského mluvčího, izraelští vojáci si Brita spletli při včerejší operaci v Džanínu s palestinským střelcem. Ian Hook, manažer agentury pracující v uprchlickém táboře Džanín, podlehl střelným zraněním, která utrpěl při přestřelce mezi oběma znepřátelenými stranami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský útok v Džanínu | Foto: ČTK/EPA

Izraelský rozhlas informoval, že Hook držel v okamžiku zásahu v ruce mobilní telefon, který si palestinští střelci patrně spletli se zbraní.

Izraelská armáda ale nepřestává útočit. Dnes obklíčila v Tubasu na západním břehu Jordánu poblíž Džanínu mešitu. Má se v ní údajně ukrývat aktivista radikálního hnutí Islámský džihád. V Tubasu platí už třetí den výjimečný stav, izraelské síly tam operují v rámci bezpečnostních operací následujících po sebevražedném palestinském atentátu v západním Jeruzalémě. Izraleci operují také v dalších oblastech. Do Kalkílije dnes ráno vjela za střelby z lehkých zbraní kolona 15 izraelských tanků a obrněných vozidel.

Přestřelky mezi izraelskými jednotkami a Palestinci jsou hlášeny také z uprchlického tábora poblíž Betléma, které se obešly bez zranění.

Markéta Kaclová, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme