Izrael přiznal, že vězní palestinského inženýra uneseného na Ukrajině

Izrael vězní palestinského inženýra, kterého v únoru unesli neznámí lidé na Ukrajině. Z rozhodnutí soudu to musely přiznat izraelské úřady. O další mezinárodní aféře týkající se Izraele píše už delší dobu zahraniční tisk. V samotné židovském státě to ale cenzura zatím neumožňovala. Podle příbuzných dvaačtyřicetiletého Palestince unesla do Izraele tajná služba Mosad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izrael - Palestina | Foto: Emanuel Macoun

Dirár Abú Sísí cestoval nočním vlakem z Charkova do Kyjeva, když ho odvlekla skupina neznámých mužů. Teď Izrael musel pod tlakem lidskoprávních organizací přiznat, že ho skutečně vězní, jak už delší dobu tvrdili Palestinci.

Abú Sísí byl hlavním inženýrem jediné elektrárny v pásmu Gazy. Palestincova ukrajinská manželka se domnívá, že ho unesl Mosad, aby Izrael zmařil fungování strategického podniku.

Skutečné důvody Dirárova věznění se zatím zveřejnit nesmí. Jasné není ani to, zda se na jeho únosu podíleli pouze Izraelci, nebo také Ukrajinci.

Deník The Jerusalem Post píše, že Dirár není veden jako terorista. Hodně se ale spekuluje o jeho údajných vazbách na Hamás.

Břetislav Tureček, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme