Izrael prý chystá omluvu Britům za zneužití pasů

Nový ředitel izraelské tajné služby Mosad se chce omluvit Británii za zneužití britských pasů při únorovém atentátu v Dubaji. S odvoláním na zdroje z izraelské špionážní služby to píše britský Daily Telegraph.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stát Izrael | Foto: Emanuel Macoun

Vražedné komando v Dubaji zabilo nákupčího zbraní pro palestinské hnutí Hamás. Dubajská police zjistila, že pachatelé zneužili tři desítky cestovních pasů západních zemí, mezi nimi dvanáct britských.

Židovský stát nikdy nepřiznal, ale ani nepopřel, že jednoho z vůdců Hamásu Mahmúda Mabhúha zavraždili jeho lidé. V zahraničí se to považuje za hotovou věc.

Kvůli zneužití britských pasů tak Britové v březnu vypověděli ze země šéfa londýnské pobočky Mosadu. Nového odmítají přijmout, dokud se Izrael neomluví a neslíbí, že jeho špióni nebudou už nikdy používat při svých operacích britské pasy a jejich padělky.

Nový ředitel Mosadu Tamir Pardo už je prý k takovému gestu svolný, aby pošramocené vztahy s Londýnem napravil. V lednu má o tom údajně mluvit s britskou ministryní vnitra i s ministrem zahraničí.

Břetislav Tureček, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme