Izrael prý požádá USA o munici pro možný útok na íránská jaderná zařízení

Izrael znovu požádá Spojené státy o dodávky velkých bomb určených k ničení silných bunkrů. Píší to dnes londýnské Timesy s upřesněním, že bomby mají posloužit k případnému útoku na íránská jaderná zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benjamin Netanjahu | Foto: en.netanyahu.org.il

O munici chce prý při své nadcházející návštěvě Washingtonu požádat izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Loni Spojené státy tuto izraelskou objednávku odmítly.

Bomby schopné ničit opevněné podzemní objekty se objevují v titulcích britského tisku tento týden už podruhé. Podle předchozích zpráv samotní Američané přesunuli skoro 400 bomb na britskou základnu Diego García v Indickém oceánu.

Právě odtud Spojené státy často útočí na cíle na Blízkém východě a média dala přesun munice do souvislosti se spekulacemi o útoku na Írán.

Netanjahu dnes odlétá do Ameriky na výroční zasedání proizraelské lobbyistické organizace AIPAC. Spolu s ním letí ministr obrany Ehud Barak a odděleně také šéfka opozice Cipi Livniová.

Kromě tohoto programu by se měl Netanjahu také setkat s několika americkými činiteli, včetně ministra obrany Roberta Gatese.

Katarína Brezovská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme