Izrael řeší možnosti věznění exprezidenta usvědčeného ze znásilnění

Izraelská vězeňská služba řeší nezvyklý problém. Brzy možná bude muset zajistit mnohaletý výkon trestu pro bývalého prezidenta Mošeho Kacava. Soud ho shledal vinným z opakovaného znásilnění a sexuálního útisku tří podřízených žen. O výši trestu justice ještě nerozhodla a bývalý prezident se také může odvolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exprezident Izraele Moše Kacav přichází k soudu (druhý zprava). | Zdroj: ČTK

Právní experti ale očekávají, že dnes 65letý Kacav stejně stráví za mřížemi několik let. A to může být problém. Ve vězení se totiž bývalý prezident může potkat i se zločinci, kterým v minulosti odmítl udělit milost.

Jak informují izraelská média, vězeňská služba proto bude muset prominentnímu trestanci zajistit bezpečnost. Situaci kompiluje i to, že také v Izraeli bývají pachatelé sexuálních zločinů vystaveni šikaně ze strany spoluvězňů.

Podle deníku Ha'arec měl jistý přední izraelský deník už před deseti lety připravený článek, že tehdy nastupující prezident Kacav má minulost sexuálního násilníka. Tehdejší vůdce pravicové pozice a později premiér Ariel Šaron ale šéfy deníku přiměl, aby článek nezveřejňovali.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme