Izrael řeší skandál s okradeným náčelníkem generálního štábu

Izraelská média se už delší dobu zabývají dalším skandálem v armádě. Za mřížemi skončil voják, který postupně ukradl dva samopaly a prodal je arabským zločincům. Tisk psal také o tom, že se tento voják zmocnil údajů o platební kartě jistého důstojníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do starého Jeruzaléma | Foto: Jiří Hošek

Teprve teď soud nařídil vojenskému cenzorovi zveřejnit jméno okradeného - a není jím nikdo jiný než náčelník generálního štábu Gaby Aškenázy.

Zatčený voják se zapletl s podsvětím a měl také pořádné dluhy. Přesto slabá bezpečnostní opatření umožnila, že byl zařazen do ochranky generálního štábu.

Když jednou sloužil v noci sám, pronikl až do sekretariátu Aškenázyho. Opsal si údaje o jeho kartě a jeho arabský kumpán z ní zanedlouho utratil asi deset tisíc korun.

Média teď řeší hlavně to, že podobně mohl v kanceláři nějaký voják třeba instalovat bombu nebo odposlouchávací zařízení.

Jak řekl jeden vojenský zdroj, dostat se do Aškenázyho kanceláře musí být snem řady špionážních organizací. A je prý jenom štěstí, že do ní v tomto případě pronikl pouze kriminálník.

Přečtěte si také:
Jediná lež ukončila třicetiletou kariéru izraelského generála

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme