Izrael se chystá na příjezd amerického prezidentského kandidáta Romneyho

Do Izraele má o víkendu přijet americký republikánský kandidát na prezidenta Mitt Romney. Média návštěvě věnují mimořádnou pozornost. Zasazují ji do souboje prezidentských kandidátů o proizraelské voliče ve Spojených státech. O ty usiluje i dosavadní demokratický prezident Barack Obama a ten dnes chystá na Romneyho protitah.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romney v New Hampshire | Foto: Vít Pohanka

Mitt Romney se má v Jeruzalémě sejít s prezidentem Šimonem Peresem a opakovaně také s pravicovým premiérem Benjaminem Netanjahuem. Romney se v blízkovýchodním konfliktu netají proizraelskými postoji.

Současný prezident Obama opakovaně navštívil muslimské země, v Izraeli ale během svého úřadování nebyl ani jednou. Kromě toho jsou veřejným tajemstvím jeho mrazivé vztahy s Netanjahuem.

Dnes ale šéf Bílého domu slavnostně podepíše posílení bezpečnostní spolupráce mezi oběma státy. Podle izraelských politiků tak Obama chce den před Romneyho příjezdem strhnout podporu židovských voličů a proizraelských nátlakových skupin.

Břetislav Tureček, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme