Izrael se nemíní smířit s jadernými zbraněmi v íránských rukách

Izrael nemůže za žádných okolností dovolit nikomu, kdo má s námi takové zákeřné záměry jako Írán, aby získal jaderné zbraně, které mohou ohrozit naši existenci. V Jeruzalémě to prohlásil to úřadující premiér izraelské vlády Ehud Olmert.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ehud Olmert | Zdroj: ČTK

Ehud Olmert na přímý dotaz novinářů jestli nevylučuje i izraelskou vojenskou intervenci odpověděl, že Izrael se nemůže smířit se situací, v níž je ohrožen. Podle Olmerta, kterého citovala všechna izraelská média se s takovou situací nemohou smířit ani Spojené státy a Evropská unie.

Do Ruska dnes v této souvislosti odcestovala izraelská delegace, která má ruské představitele přesvědčit, aby souhlasili s projednáváním tohoto problému v Radě bezpečnosti OSN. Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád v minulém roce vyzval k vymazání židovského státu z mapy světa a zároveň zpochybnil tragédii holocaustu. V Iránu se má dokonce o holocaustu konat zvláštní konference.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme