Izrael se podle svého vicepremiéra musí vzdát části Jeruzaléma

Izrael se musí vzdát některých částí Jeruzaléma a předat je Palestincům. Prohlásil to dnes místopředseda izraelské vlády Chaim Ramon. Reagoval tak na kritiku Spojených států, že Izrael chce pokračovat ve výstavbě domů ve východním Jeruzalémě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Židé v Jeruzalémě | Foto: Archiv ČRo

Židovské čtvrti města zůstanou pod kontrolou Izraele a arabské se stanou palestinským hlavním městem - uvedl Chaim Ramon. Podle izraelského vicepremiéra by jinak vzniklo závažné riziko, že by Jeruzalém nemohl být v budoucnosti metropolí židovského státu a ohrozilo by to židovský charakter státu Izrael. Výroky Chaima Ramona odvysílal izraelský rozhlas.

Ramona považují v Izraeli za jednoho z nejbližších spolupracovníků premiéra Ehuda Olmerta. Zveřejnění plánu na výstavbu nových domů v židovských čtvrtích východního Jeruzaléma vyvolalo bouři nevole mezi Palestinci a kritiku americké ministryně zahraničí Condoleezy Riceové. Podle šéfky americké diplomacie by to mohlo ohrozit realizaci výsledků mírové konference v Annapolisu.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme