Izrael se pokusil zabít šéfa Kásamu

Izraelské speciální jednotky dnes provedly nezdařený atentát na jednoho z nejhledanějších palestinských radikálů šejcha Muhamada Dífa. Ten je velitelem brigád Kásam, ozbrojeného křídla palestinského hnutí Hamas. Dvě bojové helikoptéry vypálily řízené střely na automobily, ve kterých byli radikálové z tohoto militantního hnutí. Čtyři aktivisté Hamasu přišli o život a více než 40 lidí bylo zraněno, mezi nimi také 15 dětí. Šejch Díf ale vyvázl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci | Zdroj: ČTK

Představitelé hnutí Hamas podle izraelského rozhlasu oznámili, že šejchovi Dífovi se podařilo pokusu o atentát uniknout, a je v pořádku. Jak on, tak oběti zásahu byli podle izraelských představitelů zodpovědní za smrt mnoha izraelských civilistů. Hamas se okamžitě zavázal k odvetě a vystupňování svých operací na území židovského státu.

Dnešek byl jedním z nejkrvavějších dnů za poslední dobu. Při dalších incidentech zemřeli nejméně čtyři další Palestinci, včetně 14měsíčního děvčátka. Mezi oběťmi je i důstojník izraelské armády, který patřil k zásahovému komandu a zemřel při přestřelce s palestinskými radikály. Analytici v oblasti hodnotí situaci jako vyhrocenou a k dalšímu vývoji jsou pesimističtí.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme