Izrael se pustil do odvety

Izraelské bojové vrtulníky ostřelovaly dnes ráno sídlo prezidenta palestinské autonomie Jásira Arafata v Ramaláhu na západním břehu Jordánu. Jak Arafat a jeho nejbližší spolupracvoníci vyvázli bez zranění. Při náletu zemřel jeden Palestinec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Arafat | Foto: OSN
Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Janev o dění na Blízkém východě

Vrtulníky odpálily na Arafatovo sídlo několik řízených střel. Cílem bombardování byly i budovy Arafatova sídla ve městě Gaza. Tyto nálety byly vyvrcholením série útoků izraelské armády proti stanovištím palestinské policie, při kterých přišlo o život nejméně 12 palestinských policistů a mnoho dalších bylo zraněno. Tyto útoky jsou podle izraelské armády odvetou za smrt šesti izraelských vojáků nedaleko města Ramalláh v noci na dnešek. Podle pozorovatelů se očekává, že zasedání užšího bezpečnostního kabinetu izraelské vlády, které probíhá dopoledne, přijme velmi tvrdá opatření proti Palestincům. Analytici v oblasti očekávají další tvrdé útoky a nevylučují ani znovuobsazení některých částí palestinských území izraelskou armádou.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme