Izrael se stáhl ze dvou okupovaných měst

Izraelská armáda se stáhla ze dvou palestinských měst - Kalkíje a Tulkarmu. Bude je ale i nadále obléhat. Izrael tak částečně přistoupil na opakované výzvy Spojených států, aby odvolal své jednotky ze všech palestinských území. Washington tento krok přivítal, ale vyjádřil naději, že Izrael bude ve stahování pokračovat. Izraelská vláda ale nedala nijak najevo, kdy chce své vojáky stáhnout z dalších měst, vesnic a uprchlických táborů. Neuposlechnutí výzev USA hrozí přerůst v otevřenou diplomatickou roztržku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci v Betlémě | Foto: ČTK/EPA

Spojené státy jsou přitom hlavním spojencem Izraele a každoročně mu poskytují 3 miliardy dolarů. V Tulkarmu odpálili izraelští vojáci těsně před svým odjezdem nálož místního štábu palestinské informační služby. V dalším obsazeném palestinském městě, Dženínu, pokračují přestřelky. V Nábulusu složilo podle izraelské armády zbraně několik set Palestinců. V Betlémě zůstává v bazilice Zrození Páně na 200 palestinských ozbrojenců.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme