Izrael střílel na humanitární konvoj, OSN zastavila pomoc Palestincům

Dva řidiče z humanitárního konvoje zabila v pásmu Gazy izraelská tanková palba. OSN kvůli tomu zastavila veškerou distribuci materiální pomoci Palestincům. Izraelská armáda uvedla, že incident vyšetřuje. Došlo k němu během tříhodinové přestávky, kdy se obě strany zavázaly zastavit palbu právě kvůli zásobování civilistů. Z Gazy mezitím přicházejí další zprávy o kritické humanitární situaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinci čekají na potraviny, které rozděluje OSN v centru Gazy | Zdroj: ČTK

Červený kříž oznámil, že až po několika dnech se záchranářům podařilo dostat k mnoha zraněným Palestincům v oblasti obsazené armádou. Zdravotníci prý našli i čtyři strádající děti, které byly od minulého týdne u těl svých zabitých matek. Červený kříž tvrdí, že vojáci odmítali záchranáře do oblasti pustit, a Izrael prý tak porušil mezinárodní právo.

I pod dojem humanitární krize přibývá ve světě snah o dosažní okamžitého příměří. Spojené státy, Británie a Francie k tomu chtějí zformulovat i rezoluci Rady bezpečnosti OSN. Washington dosud takové pokusy arabských zemí blokoval.

V Gaze mezitím zahynuli další tři izraelští vojáci. Premiér Ehud Olmert prohlásil, že armáda ještě nesplnila své cíle a naznačil další rozšíření bojů. Ozbrojenci z Gazy dál odpalují rakety a granáty na Izrael.

Přečtěte si také:
Izrael je v pohotovosti, rakety už dopadly i na sever země

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme