Izrael evakuoval z jižní Sýrie do Jordánska skupinu syrské civilní obrany

Izraelci evakuovali z válečné zóny v jižní Sýrii členy tamní civilní obrany s názvem Bílé přilby. Izraelská armáda oznámila, že jednala na žádost Spojených států a některých evropských zemí. Informuje o tom BBC. Na 800 Syřanů přešlo do Jordánska přes Izraelem okupovanou část Golanských výšin.

Sýrie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrské Bílé přilby se označují za dobrovolnickou organizaci, která zachraňuje lidi v oblasti bojů. Skupina zdůrazňuje svou politickou nestrannost. Stoupenci Damašku a Moskvy ji ale podezírají z napojení na džihádisty.

Evakuovaní členové skupiny předtím působili v oblasti kontrolované syrskou opozicí a ocitli se v ohrožení kvůli ofenzivě vládních sil. Izrael označil evakuaci za výjimečné humanitární gesto.

Izraelská armáda neupřesnila, o jakou skupinu syrských civilistů se jedná. Jordánská oficiální agentura Petra ale uvedla, že Jordánsko umožnilo OSN tuto akci zorganizovat. Podle agentury Reuters už to potvrdilo i jordánské ministerstvo zahraničí.

Dotyční Syřané by údajně měli přesídlit do Velké Británie, Kanady a Německa.

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme