Izrael podnikl raketový útok na letiště v syrském Aleppu. Vyhledává cíle napojené na Írán

Izrael v noci na středu podnikl raketový útok v Sýrii a zasáhl mezinárodní letiště města Aleppo na severu země, kde způsobil „materiální škody“. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na syrské ministerstvo obrany.

Damašek/Jeruzalém Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleppo, Sýrie

Syrské město Aleppo (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Rakety podle ministerstva odpálil Izrael brzy ráno místního času ze Středozemního moře západně od syrského přístavního města Latakíja.

Izrael na cíle v Sýrii, které charakterizuje jako základny militantních skupin spřízněné s Íránem, útočí podle agentury Reuters už roky. Jen za poslední půlrok jde o třetí útok na Aleppo, útoku se v minulosti nevyhnulo ani letiště v Damašku. Tyto operace Izrael zřídka přiznává nebo je jakkoliv komentuje.

Město Aleppo bylo poškozeno již během více než deset let trvajících bojů, které v Sýrii probíhají. Zasáhlo ho ale i zemětřesení, které v únoru udeřilo v Turecku a Sýrii. Mnoho států od té doby do země posílá pomoc, mimo jiné právě přes letiště v Aleppu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme