Izrael v noci zaútočil na cíle v Sýrii. Jedna z protiletadlových raket dopadla do Negevské pouště

Izrael v noci zasáhla raketa vypálená ze Sýrie. Střela zasáhla Negevskou poušť na jihu země a aktivovala izraelský protiraketový systém i v okolí jaderného reaktoru u města Dimona. Izraelská armáda potvrdila, že daleko slyšitelný výbuch nezpůsobil škody. Podle syrské státní agentury SANA byla raketa reakcí na izraelský letecký útok.

Damašek/Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle syrské agentury SANA izraelský úder zasáhl cíle i u předměstí Damašku a zranil čtyři syrské vojáky | Foto: SANA | Zdroj: Reuters

Jak potvrdil mluvčí izraelské armády Hidaj Zilberman, střela nemířila na žádný konkrétní cíl a izraelský reaktor u Dimony nijak neohrozila.

Protivzdušná obrana sestřelila nad Damaškem rakety. Podle Sýrie šlo o Izrael, ten útok nekomentoval

Číst článek

Deník Jerusalem Post mluvčího citoval s tím, že syrská armáda protileteckou raketu SA-5 vypálila na izraelské letouny, které v noci útočily na syrské území. Raketa ale minula cíl, ztratila kurz a dopadla v Izraeli.

Izraelské letectvo udeřilo na syrský protivzdušný systém a další cíle. Podle syrské agentury SANA úder zasáhl cíle i u předměstí Damašku a zranil čtyři syrské vojáky.

Izrael v Sýrii v posledních letech útočí hlavně na cíle íránských Revolučních gard a íránského spojence – libanonské hnutí Hizballáh.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme