Zlikvidovali jsme několik izraelských střel, hlásí Sýrie z provincie Kunajtra.

Syrská protivzdušná obrana nad provincií Kunajtra na jihozápadě země zlikvidovala několik izraelských střel. Podle agentury Reuters to v noci na čtvrtek oznámila syrská státní média. Izrael zprávu nekomentoval.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Syrská média uvedla, že protivzdušná obrana sledovala izraelské bojové letouny mířící na sever k jiholibanonskému městu Sajdá a následně zaznamenala vypálení několika střel z libanonského vzdušného prostoru směrem na střední Sýrii.

Izrael běžně údery v Sýrii nekomentuje. Od začátku syrského konfliktu v roce 2011 podnikl v zemi mnoho útoků proti silám režimu syrského prezidenta Bašára Asada a proti jeho spojencům, Íránu a libanonskému Hizballáhu.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo utlačování prodemokratických demonstrací v roce 2011, se postupně zkomplikovala zapojením různých regionálních a zahraničních sil. Násilí si vyžádalo už nejméně 400 tisíc lidských životů. Dalších více než 11 milionů obyvatel, což je asi polovina předválečné populace, muselo opustit své domovy. Z toho 5,6 milionu lidí uprchlo do zahraničí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme