Izrael tvrdí, že ozbrojenci Hamasu ztrácejí morálku a dezertují

Po relativně klidné noci Izrael obnovil útoky v palestinském pásmu Gazy. Zatím selhávají veškeré diplomatické pokusy o zastavení bojů. Izrael oznámil, že se nebude řídit ani závaznou rezolucí Rady bezpečnosti OSN. Velitelé naznačují, že než klid zbraní nastane, Izrael ještě bojové operace v Gaze rozšíří. Palestinské obyvatele už v tomto duchu varují letáky, které Izrael shazuje nad pásmem Gazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah izraelské rakety v palestinském pásmu Gazy

Zásah izraelské rakety v palestinském pásmu Gazy | Zdroj: ČTK

Civilisté se prý nemají přibližovat k bojovníkům Hamasu ani objektům, které ozbrojenci používají. Hamas prý ale ztrácí bojovou morálku. Včera Izraelci zabili při odpalování rakety vysokého činitele tohoto radikálního palestinského hnutí Amíra Mansího. Z toho armáda usuzuje, že řadoví bojovníci Hamasu dezertují a v poli je musejí nahrazovat velitelé.

Izraelští velitelé tvrdí, že jen od počátku pozemní invaze do Gazy Izrael zabil na 300 bojovníků Hamasu. Počet všech zabitých Palestinců za dva týdny války včera překročil osm set. OSN odhaduje, že civilisté tvoří přes 40 procent obětí, tedy až 350. Palestinské rakety za stejnou dobu zabily tři izraelské civilisty.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme