Izrael tvrdí, že už zničil polovinu palestinských raket v Gaze

Izrael při náletech na pásmo Gazy zničil polovinu raket, které tam skladovaly ozbrojené palestinské skupiny. Vládě to dnes řekli vojenští činitelé, když referovali o dosavadním průběhu útoků. Izraelské bomby a rakety od soboty zabily už více než 280 Arabů a okolo sedmi set dalších zranily. Židovský stát tvrdí, že terčem náletů jsou výhradně teroristé. Většinu útoků zatím vedl na policejní základny a vládní budovy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zasažené palestinské objekty | Zdroj: ČTK

Údajné zničení raket je prý důvodem, proč Palestinci odpověděli odpálením pouze několika desítek střel do Izraele. Ty od včerejška zabily jednoho Izraelce.

Šéf izraelské tajné služby Šin Bet také ministrům tvrdil, že z izraelských náletů na Gazu má radost mnoho tamních obyvatel. Těžce prý totiž nesou stávající vládu hnutí Hamás.

Izraelský kabinet také schválil povolání dalších rezervistů. Dohromady se jich má ke svým útvarům dostavit skoro sedm tisíc. Jedná se o posily pozemních jednotek, které se shromažďují v okolí pásma Gazy.

Ministr obrany Ehud Barak prohlásil, že pokud to bude potřeba, vyšle armádu i k pozemní invazi.

Přečtěte si také:
Izrael pokračuje v náletech na palestinské pásmo Gazy
Při izraelském náletu na palestinské území zahynulo přes 200 lidí
Izrael i přes pokračující palestinské útoky pustil do Gazy humanitární konvoj
Raketa vypálená do Izraele zabila v Gaze dvě palestinské dívky

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme