Izrael údajně usiluje o větší americkou podporu útoku na Írán

Podle izraelského deníku Ha'arec se Izrael pokusí přimět Američany k jasnější podpoře vojenského útoku na Írán. Několik dní před návštěvou premiéra Benjamina Netanjahua u amerického prezidenta Baracka Obamy spekulují některá média na Západě i přímo na Blízkém východě, že izraelský útok na Islámskou republiku je jen otázkou času.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda vlády státu Izrael Benjamin Netanjahu je na návštěvě Prahy. | Foto: Filip Jandourek

Netanjahu má do Bílého domu zamířit už v pondělí. Izraelský tisk píše, že hlavním tématem rozhovorů bude právě Írán. Podle Ha'arecu se očekává, že Netanjahu výrazně přitvrdí své protiíránské postoje.

Íránský ministr obrany generál Ahmad Vahídí zopakoval, že Teherán je připravený na vojenský útok tvrdě zareagovat. Jak prohlásil, Írán má pro „horší časy“ připravené obranné prostředky, které dosud před světem neodhalil.

K tvrzení, že se Teherán chystá sestrojit jadernou bombu, se vyjádřil ministr zahraničí Alí Akbar Sálehí. Zopakoval tezi, že vyrábět, držet a používat jaderné zbraně je v rozporu s islámem.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme