Izrael dopadl poslední dva palestinské vězně. Šestice uprchla z věznice s nejvyšší ostrahou na začátku září

Izraelská policie dopadla poslední dva ze šesti palestinských vězňů, kteří před téměř dvěma týdny uprchli z věznice s nejvyšší ostrahou. Oznámil to izraelský policejní komisař Jakov Šabtaj.

Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šestici se podařilo uniknout z věznice Gilboa, která je poblíž vesnice Bejt Šean u Galilejského jezera

Šestici se podařilo uniknout z věznice Gilboa, která je poblíž vesnice Bejt Šean u Galilejského jezera | Foto: Gil Eliyahu | Zdroj: Reuters

Dva členové militantní skupiny Islámský džihád byli zadrženi před svítáním v palestinském městě Džanín na Západním březnu Jordánu.

Palestinci považují členy ozbrojených skupin uvězněných Izraelem za hrdiny v boji za získání nezávislého státu na územích, jichž se Izrael zmocnil za války v roce 1967. Izrael je považuje za teroristy.

Zbývající čtyři vězni byly dopadeni už před týdnem poblíž města Nazaret na severu Izraele. Všech šest buď bylo dosouzeno, nebo je podezřelých z plánování či provedení smrtících útoků na Izraelce.

Z věznice Gilboa, která se nachází poblíž vesnice Bejt Šean u Galilejského jezera, trestanci uprchli 6. září kanalizací ústící do podlahy cely. Útěk, který připomínal spíše scénu z hollywoodského filmu, vyvolal mezi mnohými Palestinci radost, zatímco Izraelcům udělal ostudu, píše agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme