Izrael v očekávání dalších atentátů

Izrael zavedl na svém území mimořádná bezpečnostní opatření - důvodem je včerejší palestinský útok ve městě Petach Tikva, při kterém zahynuli dva lidé a 44 jich bylo zraněno. Mimo jiné se zvýšil počet kontrolních stanovišť izraelské armády a policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nárazníková zóna v Izraeli | Foto: ČTK/AP
Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o reakci na atentát

Oběťmi včerejšího sebevražedného útoku se stala šestapadesátiletá žena se svou osmnáctiměsíční vnučkou. Mezi izraelskou veřejností existuje celá škála názorů na řešení situace. Většina Izraelců podporuje nekompromisní přístup k násilí izralského premiéra Ariela Šarona, který z odpovědnosti obvinil předsedu palestinské samosprávy. Pětadvacetiletý Moše k tomu řekl: Myslím si, že odsud a z regionu musíme vyhodit Arafata. Pak bude moci být rychle mír." Třicetiletý Šlomo zastává menšinový názor: "Vyřešit to mohou pouze jednání, protože pokud použijete sílu, tak ji použijí také proti vám.

Izraelští vojáci vstoupili do palestinského Džanínu a zadrželi tam vůdce místní organizace militantního hnutí Hamás Ramího Awada a několik jeho kolegů.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme