Vynořili se z tunelu, pálili na Izraelce, popisuje armáda pokračující boje v Pásmu Gazy

Izraelské ozbrojené síly uvedly, že pokračují v postupu do Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy, zatímco letectvo provádí údery na desítky cílů radikálního palestinského hnutí Hamás. Informoval o tom list The Times of Israel s odkazem na armádní prohlášení.

Sledovali jsme online Gaza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci v Pásmu Gazy

Izraelští vojáci v Pásmu Gazy | Foto: Israel Defense Forces | Zdroj: Reuters

Při jednom incidentu se dva ozbrojenci z Hamásu vynořili z tunelu a zahájili palbu na izraelské jednotky, které je zabily a tunel zničily, uvedla armáda. Podobné informace nelze v bojových podmínkách bezprostředně ověřit z jiných zdrojů.

Rukojmí, která po propuštění Hamásem bojovala o život, už chodí. Jiné v zajetí pomohl pes

Číst článek

Na severu Gazy postoupily jednotky v uprchlickém táboře Džabálija, obsadily základnu Hamásu a zabily několik ozbrojenců. V oblasti byly nalezeny tunely a zbraně, uvedla armáda.

Džabálija a Chán Júnis patří spolu s městem Gaza k nejdůležitějším baštám Hamásu, uvedla dříve BBC. V těchto oblastech přitom stále žijí statisíce civilistů.

Izraelská armáda rovněž oznámila, že námořnictvo nadále pomáhá pozemním silám a provádí údery a ostřelování objektů Hamásu podél pobřeží.

Cílem izraelské vojenské operace je úplné zničení hnutí Hamás, které v sobotu 7. října zaútočilo na jihu Izraele. Podle izraelských úřadů zabilo přes 1200 lidí, převážně civilistů. Podle palestinských úřadů v Pásmu Gazy při izraelském bombardování a pozemní operaci izraelské armády zemřelo přes 16 200 osob.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme