Izrael útočil na Rafah a tábor Nusajrát. Zemřelo 20 Palestinců, uvedli zdravotníci z Pásma Gazy

Při izraelském útoku v Pásmu Gazy zemřelo v úterý nejméně 20 Palestinců. Čtrnáct lidí zemřelo po zásahu domů v Rafahu u hranic s Egyptem a desítky dalších byly při útoku zraněny. Šest lidí zahynulo při náletu na dům v uprchlickém táboře Nusajrát ve středu Pásma Gazy. Podle agentury Reuters to oznámili zdravotníci v Pásmu Gazy, kde proti sobě bojuje izraelská armáda a palestinské hnutí Hamás, které Západ považuje za teroristickou organizaci.

Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškozená budova ve městě Rafah

Poškozená budova ve městě Rafah | Foto: Abed Rahim Khatib/Anadolu | Zdroj: Reuters

V uprchlickém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy se zvuk výbuchů mísí s údery hromu a Palestince žijící ve stanech vedle války trápí i déšť, píše agentura Reuters.

Mírová jednání o Gaze by měla pokračovat. ‚Podivné požadavky Hamásu dohodu ztěžují,‘ říká Netanjahu

Číst článek

„Už nejsme schopni rozlišit zvuky hřmění od bombardování. Dříve jsme čekali na déšť a modlili se k Bohu, pokud se zpozdil. Dnes se modlíme, aby nepršelo. Vysídlení lidé mají dost trápení,“ sdělil agentuře Reuters přes textové zprávy otec pěti dětí z Dajr Balahu.

Současný konflikt podnítily teroristické útoky Hamásu a dalších islamistických organizací v jižním Izraeli loni v říjnu, kdy zemřelo kolem 1200 lidí. Dalších asi 250 lidí unesli ozbrojenci z Izraele do Pásma Gazy, zhruba polovinu jich stále zadržují.

Podle pondělních údajů ministerstva zdravotnictví v Gaze, kontrolovaného Hamásem, zahynulo od začátku války v Pásmu Gazy nejméně 31 726 Palestinců. Tyto údaje ale nelze nezávisle ověřit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme