Izrael vstoupil do Tulkaremu

Izraelské jednotky vstoupily v noci do palestinského města Tulkarem na západním břehu Jordánu. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na starostu obsazeného města. Podle něho Izraelci pronikli do Tulkaremu ze tří směrů. V blízkosti města se nachází uprchlické tábory, kde se podle izraelského velení ukrývají ozbrojenci militantních palestinských organizací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nárazníková zóna v Izraeli | Foto: ČTK/AP

Izraelští vojáci už v pátek ráno obsadili Nábulus na západním břehu Jordánu, nedaleký uprchlický tábor Balátá a město Kalkílija. V Balátá vojáci zatkli 100 hledaných Palestinců, prohledávali domy a v několika z nich údajně rozbíjeli vnitřní zdi. Podle armádního mluvčího Rona Kitreyje je snažší dopadnout sebevražedné atentátníky před odchodem k akci než v izraelských městech. Palestinský vůdce Jásir Arafat operaci hodnotil slovy: "Je to, jako by říkali světu: nechceme žádnou dohodu."

Izraelci považují tábor Balátá za jednu z bašt radikálních Brigád mučedníků od Al-Aksá, které se přihlásily k mnoha protiizraelským atentátům. V těchto týdnech podnikají izraelské jednotky vpády do palestinský měst a vesnic - většina z nich trvá jen několik hodin. Vojáci přitom pátrají po zbraních, výbušninách a podezřelých radikálech.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme