Izrael vyšetřuje údajné zabíjení Palestinců s bílou vlajkou

Izraelská vojenská policie vyšetřuje, zda vojáci nestříleli na palestinské civilisty s bílou vlajkou. Zjistil to deník Jerusalem Post. Mělo se tak dít během lednové války v Gaze. Obětí mělo být údajně jedenáct včetně pěti žen a čtyř dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Gaza | Foto: mogaza.org/city/ features/remal.htm

Když v srpnu přišla s tímto obviněním organizace Human Rights Watch, armáda tvrdila, že jde o nepodložená tvrzení vycházející z nedůvěryhodných svědectví Arabů.

Někteří izraelští politici také v létě tvrdili, že zprávy o takovém zabíjení civilistů jsou další štvavá kampaň proti židovskému státu. Teď ale tyto případy začaly v tichosti vyšetřovat samotné izraelské úřady.

Konkrétně se zabývají případem rodiny Abid Rabbu, která tvrdí, že ačkoli měla bílou vlajku, izraelští vojáci v ní zabili dvě malá děvčata, třetí vážně zranili, a ještě zastřelili jejich babičku.

Izrael uvádí, že vyšetřuje všechna podezření na zločiny, kterých se měli vojáci během třítýdenní války v Gaze dopustit. Zatím soudy potrestaly krádež jedné kreditní karty.

Břetislav Tureček, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme