Izrael zachvátila panika z prasečí chřipky

Izraelci začali brát vážně rizika prasečí chřipky a místní tisk dokonce začíná psát o hysterickém strachu z této nemoci. S příchodem nového školního roku a před nadcházejícími židovskými svátky obyvatelé ve velkém skupují desinfekční prostředky a mění některé své zvyky. Nový postup zavedly také izraelské aerolinky El Al.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Židé shlížejí z Olivetské hory | Foto: Břetislav Tureček

V drogériích se za poslední dny čtyřicetkrát zvýšil odbyt desinfekčního gelu na ruce. Domácí výrobci prý nestačí pokrývat poptávku, a tak se gely a lihové ubrousky dovážejí i z východní Asie.

V sedmimilionovém Izraeli už prasečí chřipka zabila 21 lidí a úřady registrují asi 3000 nemocných. Hygienici se snaží paniku tlumit. Obyvatele nabádají, aby hlavně dodržovali často nerespektovaná základní pravidla, jako je kýchání se zakrytými ústy a podobně.

Státní letecký dopravce El Al už přijal razantnější opatření: Pokud se personálu zdá některý cestující nemocný a nemá potvrzení od lékaře, že netrpí prasečí chřipkou, nepustí ho vůbec do letadla.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme